Александър Везенков приключи със солиден дабъл-дабъл, а Олимпиакос спечели първото място след редовния сезон в Евролигата след 86:78 срещу Баскония у дома.

Българското крило се отчете с 23 точки, 10 борби и КПД от 31 за 29 минути игра, въпреки че не бе чак толкова ефективен при стрелбата си – 8 от 16, но едва 2 от 8 от тройката.

Така гръцкият тим финишира кампанията с баланс 24-10, но все още не е ясен съперника в плейофите. Везенков пък почти сигурно ще бъде МВП на кампанията.

Олимпиакос започна добре, докато стрелбата на гостите не вървеше. Домакините набързо дръпнаха с 14:6 и водеха с 19:11 след първата част, въпреки че имаха и много грешки.

Маркъс Хауърд влезе от пейката за баските и наниза 15 точки, като те стопиха разликата до точка – при 20:21, но гръцкият тим веднага вкара 7 поредни точки, отново дръпна и паузата дойде при 45:33. Везенков бе с 11 точки и 8 борби още до почивката.

След паузата гостите започнаха със серия от 5 поредни точки, но след това разликата пак се вдигна до 13 при 53:40. Баските пак се доближиха след 9:0, но периодът завърши с поредица от 13:6, така че авансът бе 66:55 преди последния период, като Везенков вкара 10 точки в третата четвърт.

В четвъртата част баските така и не успяха да стопят сериозно изоставането си, като в един момент пропуснаха и 4 поредни наказателни удара, така че Олимпиакос общо взето затвори спокойно мача.

Костас Папаниколау добави 16 точки за победители, а Костас Слукас помогна с 15. Маркъс Хауърд реализира 29 за Баскония, но отбрът ще трябва да разчита на загуба на Жалгирис в Мюнхен в петък, за да влезе в топ 8.