Финикс и Кливланд изравниха резултата в плейофите на НБА, а Бостън вече води с 2-0 срещу Атланта.

Слънцата победиха ЛА Клипърс със 123:109 след 38 точки на Девин Букър и стигнаха до 1-1 преди двете си поредни гостувания в Града на Ангелите.

Кевин Дюрант добави 25 точки за успеха, който не дойде лесно, след като в средата на втората четвърт Клипърс поведе с 13. Домакините обаче запазиха спокойствие, изравниха още до почивката, а след това се откъснаха решаващо в последните минути. Кауай Ленърд реализира 31 за калифорнийци.

На Изток Кливланд също стигна до 1-1 след 107:90 срещу Ню Йорк. Дариъс Гарлънд поведе Кавс с 32 точки, Донован Мичъл добави още 17, а домакините се откъснаха още на полувремето с 59:39 и спокойно запазиха контрола след това. Сега обаче има два мача в „Медисън Скуеър Гардън“.

В същоно време Бостън имаше малко повече трудности във втория мач срещу Атланта, но го спечели със 119:106. Джейсън Тейтъм се отчете с 29 точки и 10 борби, но отново страхотен бе Дерик Уайт, който добави 26 точки и игра отлична защита. Разликата пак стана 20 в третата част, но след това падна под 10, преди домакините да се откъснат решаващо.