Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос надиграха Арис с 97:73 (28:12, 25:24, 20:18, 24:19) като домакини в Пирея (Атина) в първата среща от четвъртфиналната серия между двата тима в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Играе се до два успеха от три възможни мача, а вторият двубой ще се проведе в Солун на 22 април (събота) от 16:00 часа.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за успеха на Олимпиакос. Спортист номер 1 на България за 2022 година допринесе с 23 точки, 8 борби и 1 асистенция за 20 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос превъзхождаха Арис през целия мач, а най-голяма разлика достигна 26 точки. Още на почивката преднината на домакините доближи 20 точки – 53:36, а след 30 минути игра резултатът бе 73:54.

Янулис Ларендзакис се включи със 17 точки, 2 борби и 3 асистенции за победата, а Тарик Блек добави 11 точки и 3 борби.

За Арис Джей Ди Нотай реализира 15 точки, 2 борби и 4 асистенции.

За Олимпиакос предстои и начало на четвъртфиналните плейофи в Евролигата за мъже, където гръцкият гранд има за съперник турския Фенербахче, а първият мач е на 26 април