Стеф Къри наниза 36 точки, а Голдън Стейт се върна в битката със Сакраменто след лесен успех в мач №3 със 114:97, като шампионите на НБА не изоставаха нито веднъж. Уориърс играха без наказания Дреймонд Грийн, но контролираха нещата и ще бъдат домакини и в 4-ия сблъсък в неделя вечерта.

До почивката и двата тима стреляха лошо, но Голдън Стейт все пак водеше с 53:41, след като Стеф Къри вкара със сирената. Кевон Луни, който записа 218-и пореден мач, се отчете с 20 точки и 9 асистенции за победителите, които запазиха контрола и през второто полувреме, водейки в един момент с 23 точки. Стеф успя в 12 от 25 стрелби от игра, като наниза 6 тройки от 12 опита.

Кралете определено разочароваха в атака, вкарвайки само 38% от опитите си от игра, като от тройката бяха 11 от 47 или 24%. ДеАрън Фокс вкара 26 за тях, но Домантас Сабонис остана само с 15, а Малик Монк едва с 4 точки, при положение, че имаше общо 50 в предишните два мача.

В другия мач на Запад Финикс надви ЛА Клипърс като гост със 129:124 и поведе с 2-1. Девин Букър поведе Слънцата с 45 точки, а тимът спечели доста трудно, независимо че Кауай Ленърд пропусна сблъсъка за домакините с проблем в коляното.

Норман Пауъл вкара 40 за калифорнийци, Ръсел Уестбрук още 30, а след като изоставаха с 13 през второто полувреме домакините стопиха разликата до 3 по-малко от 2 минути преди края, а пропуснаха и опит от тройката, който ако бе успешен щеше да свали пасива им до 2 22 секунди до сирената.

В същото време на Изток Филаделфия измъкна 102:97 срещу Бруклин на Изток и поведе с 3-0 в серията. Джоел Ембийд вкара само 14 точки, но имаше ключов блок в последните секунди, а Тайрис Макси наниза 25 за победителите, включително и тройка за 99:96 44 секунди преди края.

Джейс Хардън и Ник Клакстън бяха изгонени от мача в третата част, Ембийд получи грубо нарушение първа степен и изобщо емоциите бяха сериозни. Бруклин навакса 11 точки пасив на почивката след 35:18 в третата част, но опитът да Сиксърс си каза думата във важните моменти.