Александър Везенков изигра солиден мач, а Олимпиакос победи Фенербахче със 79:68, за да поведе с 1-0 в серията до 3 победи от плейофите в Евролигата.

Българинът завърши с 19 точки за почти 28 минути, като вкара 7 от 14 стрелби от игра,  в това число 3 от 6 от тройката, добави 6 борби, 3 асистенции и приключи с КПД от 19.

В последната четвърт той получи удар в лицето с лакът от Джонатан Мотли и не доигра последните минути, но не е пострадал сериозно и ще бъде на линия за следващия мач в петък.

Първото полувреме бе равностойно, а ключова се оказа третата четвърт, в която Айзей Кенън вкара 5 от своите 6 тройки, а домакините спечелиха периода с 26:16 и дръпнаха с 12 точки преди последната четвърт.

В нея гостите, които играха доста добре, вкараха първите 7 точки, но след това Костас Слукас реализира 5 от 7 за Олимпиакос, като гръцкият тим си върна спокойствието и след това спокойно затвори мача.

Победителите нанизаха 16 тройки от 29 стрелби, което бе впечатляващо, след като бяха едва 12 от 31 за 2 точки. Дайшон Пиер водеше Фенербахче с 13 точки, а Марко Гудурич реализира 12.

В другия мач Барселона лесно се справи с Жалгирис след 91:69 и също поведе с 1-0. Каталунците вкараха 14 тройки и всичките си 21 наказателни удара при успеха.