Баскетболистите на Бостън не допуснаха нова изненада и след 128:120 затвориха серията срещу Атланта с 4-2 победи.

Силна последна четвърт донесе триумфа на Селтикс, който сега ще играе с Филаделфия на Джоел Ембийд в следващия етап, но засега камерунецът е под въпрос за първия мач. В другия полуфинал се срещат Ню Йорк и Маями.

Успехът на Детелините в щата Джорджия не дойде лесно, като мачът мина през 15 изравнявания и 22 смени на водачеството. Щурмът на гостите започна в средата на последната част, когато при пасив от 110:113, те вкараха 3 поредни тройки, а Джейсън Тейтъм заби за аванс от 8.

Дежонте Мъри реализира 3 точки за домакините, но Маркъс Смарт наниза тройка на другия край за 124:116 само минута и половина преди края и за Ястребите нямаше връщане назад. Джейлън Браун поведе победителите с 32 точки, Джейсън Тейтъм добави 30, Смарт се отчете с 22, а Ал Хорфърд записа 10 и 12 борби.

Трей Йънг реализира 30 за домакините, но бе едва 9 от 28 от игра. Дежонте Мъри пък бе странно пасивен и остана с 14. Мач №1 от серията срещу Филаделфия е в нощта на понеделник срещу вторник в Бостън.