Филаделфия и Денвър спечелиха важни победи в плейофите на НБА, за да поведат с по 3-2 в сериите си.

Сиксърс сразиха Бостън със 115:103 като гости и ще могат да приключат всичко у дома в следващия мач.

Джоел Ембийд наниза 33 точки, Тайрис Макси избухна с 30, а Джеймс Хардън добави 17 и 10 асистенции за победителите, които ограничаха съперника до под 40% успеваемост при стрелбата.

„Това бе най-слабият ни мач в плейофите“ обяви звездата на Селтикс Джейсън Тейтъм, след като феновете освиркаха отбора на няколко пъти, когато разликата стигна 21 точки в последната четвърт. В историята на Лигата обаче, Детелините са тимът печелил най-много серии след пасив от 2-3 – 6, така че шансове има.

В същото време на Запад Денвър  срази Финикс със 118:102 у дома и също поведе с 3-2 преди визитата си в Аризона. Никола Йокич отново избухна с трипъл-дабъл от 29 точки, 13 борби и 12 асистенции, а и се сдобри със собственика на Слънцата Мат Ишбиа, когото блъсна в предишния сблъсък.

Той обаче бе блъснат от Кевин Дюрант в края на третата четвърт след сдърпване между играчите. Именно тя се оказа и ключова да победата, защото домакините я спечелиха  с 39:25, дръпнаха с 91:74 и спокойно затвориха мача. Брус Браун избухна с 25 точки от пейката за победителите, които нанизаха 13 от 27 тройки.