Реал Мадрид навакса 18 точки, за да надвие Партизан с 98:94 и да се класира за Файнъл Фор в баскетболната Евролига след 3-2 в серията, в която тимът загуби първите два мача, а противопоставянето ще се запомни и с масовото сбиване между двата тима в края на двубой №2.

Кралският клуб осъществи страхотен обрат, след като изоставаше с 16 на почивката при 39:55 и с 18 малко след началото на второто полувреме при 41:59.

Испанският тим обаче игра вдъхновено и още след 3-ата четвърт намали пасива си на 7, а в средата на последния период изравни при 81:81. 5 поредни точки на Серхио Юл дадоха предимство на отбора от 88:83, а след това ветеранът наниза нова тройка за 95:87 по-малко от 3 минути преди края. Сръбският тим обаче се доближи до 97:94 и имаше шанс и да изравни, но Кевин Пънтър пропусна 24 секунди до сирената, а след това с един точен наказателен Марио Хезоня подпечата триумфа.

В полуфинала Реал ще играе с големия си съперник Барселона, а в другия мач Олимпиакос ще се изправи срещу Монако.

Монегаските също взеха 5-ия мач срещу Макаби след 97:86 у дома. Решаващи серии от 15:0 във втората четвърт и 10:0 в последната помогнаха на домакините, за които Майк Джеймс и Джордън Лойд вкараха по 21 точки.

Полуфиналите от Финалната четворка ще се състоят на 19 май, а финалът на турнира е на 21-и, като всички решаващи двубои ще бъдат в Каунас.