Джамал Мъри избухна с легендарно представяне и Денвър поведе с 2-0 срещу ЛА Лейкърс след 108:103 във второто си домакинство.

Гардът вкара 23 от своите 37 точки в последната четвърт и Нъгетс успяха да измъкнат двубой, в който бяха изоставащи дълго време. Така те остават без загуба у дома в плейофите (8-0), но сега серията се мести в Лос Анджелис, където Лейкърс също са без поражение.

Езерняците започнаха агресивно още от началото и набързо дръпнаха с 6:0. Двама от титулярите на Денвър – Кентевиъс Колдуел-Поуп и Майкъл Портър направиха по 2 бързи нарушения, което също разстрои ритъма на домакините.

Те все пак се окопитиха и стигнаха да 27:27 в края на първата част. Във втората обаче калифорнийци започнаха със серия от 7:0, а след това дръпнаха и с 11. Последва обаче серия от 10 поредни пропуска за Лейкърс от игра, което помогна на домакините да стопят пасива си до точка, но все пак на почивката гостите водеха с 53:48, а Руи Хачимура бе със 17 точки за тях при 7 от 7 от игра. Никола Йокич имаше 16.

В третата част гостите продължиха да имат предимство, като поведоха пак с 11 и водеха със 74:64 преди серия от 10:0 да върне Нъгетс в двубоя. Никола Йокич обаче започна да се изморява, а Мъри бе с 14 точки след 3 части, като последната започна при 79:76 за гостите.

Езерняците все още водеха с 83:81, когато Денвър избухна със серия от 15:1, нанизвайки 5 тройки, от които 3 на Мъри. При 96:84 всичко изглеждаше решено, но гостите не се отказаха и стопиха пасива си до 99:101 след невероятна тройка с табло на Остин Рийвс минута преди края. Мъри отговори с два наказателни, а след това Антъни Дейвис пропусна отдалеч, а ЛеБрон Джеймс не успя при поднасяне след открадната топка и Мъри подпечата успеха от линията.

Йокич пак се отчете с трипъл-дабъл от 23 точки, 17 борби и 12 асистенции, а Майкъл Портър добави 16. Домакините вкараха 7 тройки в последния период, след като имаха 7 за първите 3 части преди това.

За Лейкърс Рийвс и ЛеБрон реализираха по 22 точки, но Краля бе 9 от 19 от игра, като през първото полувреме пропусна забивка. Руи Хачимура добави 21, а Антъни Дейвис само 18 при 4 от 15 от игра, макар че бе солиден в защита с 14 борби и 4 чадъра. Гостите пак загубиха борбата – 40-49, а и от тройката не бяха на ниво – 8 от 30, което също повлия за загубата им.