Маями размаза Бостън със 128:102, за да поведе с 3-0 във финала на Изток в НБА и също както Денвър да се доближи само на победа от битката за титлата.

В първото от двете си поредни домакинства Горещите бяха абсолютно категорични и ще могат да затворят серията още в следващия двубой, който пак ще бъде в тяхната зала. Тимът от Флорида отново показа спокойствие, вяра и отлична стрелба, за да не остави съмнение в превъзходството си.

Всичко започна в края на първата четвърт, която Маями завърши със серия от 9:2, за да поведе с 30:22. Домакините стреляха отлично отдалеч и във втората част разликата бързо се вдигна до 14, а след това и до 22 точки.

На почивката предимството бе 15 при 61:46, а третата част започна с 3 точки за Маркъс Смарт за Селтикс. Веднага обаче последва серия от 13:2 за аванс от 74:51 и след това преднината достигна 33 точки още преди края на периода, като в последната част мачът се доиграваше от резервите.

Победителите вкараха почти 57% от стрелбите си от игра, като бяха 19 от 35 от тройката. Гейб Винсънт наниза 29 точки за Хийт с 6 тройки, Дънкан Робинсън добави още 5 и общо 22 точки, а Кейлъб Мартин реализира 4 изстрела от дистанция при своите 18 точки. Лидерите Джими Бътлър и Бам Адебайо останаха съответно с 16 и 13 точки. За Бостън Джейсън Тейтъм вкара 14, а Джейлън Браун 12, но отборът тотално се срина.