Маями изравни във финала на НБА след драматична победа над Денвър  със 111:108 като гост. При 1-1 серията се мести във Флорида за два мача, като домакинското предимство вече е за Хийт.

Горещите промениха стратегията си за този двубой и това даде резултат. Те  оставиха Никола Йокич да ги тероризира и сърбинът наниза 41 точки, но го ограничиха само до 4 асистенции. Така хората около него не бяха ефективни.

Маями дръпна с 10:2 и 21:10 в първата четвърт след добра стрелба отдалеч, но още до края на периода разликата падна до 23:26, а след серия точни стрелби от дистанция за домакините те поведоха набързо с 44:32, а след това и с 50:35.

Гостите обаче се окопитиха и стопиха пасива си до 51:57 на почивката. В третата част Маями изравни при 64:64, но Нъгетс успяха да си върнат контрола и да влязат в последната четвърт с преднина от 83:75.

В нейното начало на сцената излезе Дънкан Робинсън от гостите, който бързо наниза 10 точки за отбора си, за да ликвидира пасива, след което разликата се вдигна до 107:95 след 3 точки от Кейлъб Мартин по-малко от 4 минути преди края.

Денвър обаче се вдигна. Тройки на Гордън и Мъри стопиха пасива до 6, а след нови 3 точки на Мъри и до само 3 при 106:109 минута преди края. Адебайо реализира два наказателни удара, но Йокич вкара на другия край. 14 секунди преди сирената Джими Бътлър пропусна отдалеч и домакините получиха шанс да изравнят, но изстрелът на Джамал Мъри бе малко къс и така Маями грабна победата. Загубата бе първа у дома за Денвър в плейофите след 9 поредни успеха.

Гостите нанизаха 17 тройки от 35 стрелби, което направи и разликата, след като Денвър бе 11 от 28 отдалеч. Гейб Винсънт вкара 23 точки, а Бътлър и Бам Адебайо добавиха по 21. Денвър генерално стреля 52% от игра, но Мъри бе ограничен до 18 точки, а Майкъл Портър реализира само 5. Мач №3 е в четвъртък сутринта българско време.

Денвър – Маями        108:111 (1-1 в серията)
(23:26, 34:25, 26:24, 25:36)
Денвър: Гордън 12, Портър 5, Йокич 41, Мъри 17, Колдуел-Поуп 6 (Грийн 9, Б. Браун 11, К. Браун 6)
Маями: Лав 6, Бътлър 21, Адебайо 21, Винсънт 23, Струс 14 (Робинсън 10, Мартин 3, Зелър 4, Лаури 9, Хайсмит)