Никола Йокич и Джамал Мари влязоха в историята, а Денвър срази Маями със 109:94 като гост, за да поведе с 2-1 победи във финала на НБА.

Двамата станаха първите съотборници, които правят трипъл-дабъл с поне 30 точки, а тимът им си върна домакинското предимство в серията. Мач №4 отново е в Маями.

Жокера завърши с 32 точки, 21 борби и 10 асистенции, а гардът реализира 34 точки и добави по 10 овладени топки и подавания. Денвър като цяло превъзхождаше в борбите с 58-33.

„Просто съм доволен, че спечелихме. Те ни победиха в нашата зала и бе важно да отговорим подобаващо, тъй като не искахме да изостанем с 1-2“ заяви Йокич. Двамата с Мъри вкараха общо 24 коша срещу 34 за целия тим на Маями, който бе воден от Джими Бътлър с 28 точки.

Първото полувреме бе оспорвано, като в неговия край Денвър успя да се откъсне с 5 точки. Много скоро след началото на третата част обаче, разликата се вдигна до 11, а след това гостите запазиха контрола, като в един момент водеха с 21.

Крисчън Браун се включи отлично от пейката с 15 точки за победителите, които вкараха 51% от стрелбите си, макар че бяха само 5 от 18 отдалеч. Маями наниза 11 тройки, но при обща успеваемост при стрелбата едва 37%. Домакините пак имаха повече стрелби – 92 срещу 80, но им липсваше ефективност.