Барселона спечели баскетболната титла на Испания, след като детронира настоящия шампион Реал Мадрид. Силно второ полувреме донесе на каталунците победа като гости с 93:82, а с това и с 3-0 във финалната серия.

Триумфът е 20-и в историята на Барса, като Кралете остават с 36. В новата ера на местното първенство обаче, за която се взима 1984-а, каталунците водят със 17-14 титли. Никола Миротич бе МВП на финалите.

Така тимът взе известен реванш за загубата си и в Евролигата, но бъдещето на треньора Шарунас Ясикевичус остава неясно, след като звездата Никола Миротич вече обяви, че напуска.

До почивката мачът бе равностоен, като Реал водеше с 3 след първите 2 части. Барса обаче взе превес в третия период след 29:25, а в средата на последния дръпна с 81:73 след серия от 14:7 в първите 4 минути.

До края гостите успяха да запазят предимството си, като само веднъж разликата падна до 5, но след два наказателни на Йокубайтис и кош на Миротич, победата бе подпечатана.

55:41 бе резултатът след почивката, като за победителите Ян Весели вкара 21 точки, Миротич добави 14, а Йокубайтис 13. Каталунците стреляха отлично, като реализираха 65% от опитите си за 2 точки и 50% за 3 при 11 от 22 отдалеч. В същото време домакините успяха в едва 5 опита от дистанция.