Баскетболистите на Черна Гора измъчиха здраво фаворита САЩ, но американците все пак надвиха балканския тим с 85:73 и с баланс 4-0 са сигурни за 1/4финалите на световното първенство.

Мачът през цялото време вървеше с малка разлика, като черногорците водеха с 6 точки в първата част, с 1 на почивката и изоставаха само с 2 почти 3 минути след началото на последния период.

В оставащото време обаче Антъни Едуардс вкара 9 от своите 17 точки и хората на Стив Кър стигнаха до успеха. Американците вкараха само 5 тройки, но толкова имаше и техният съперник, който генерално стреляше едва 40% от игра и въпреки че доминираше в борбите с 49-31, направи и 22 грешки. Янките имаха предимство от 23:2 на бърза атака и все пак реализираха 47,6% от стрелбите си.

В същото време Сърбия си намери майстора и загуби за пърив път на турнира, падайки със 76:78 от Италия, като по този начин и двата тима са с баланс 3-1.

Сърбите дръпнаха с 16 точки във втората половина на третата част, но още до края на периода разликата падна до 3, а след това Симоне Фонтекио поведе Скуадрата, като вкара важни стрелби и завърши с 30 точки.

Балканският тим вкара едва 7 тройки от 31 опита отдалеч, като Богдан Богданович бе 1 от 13. Все пак Сърбия има шанс да се класира при победа над Доминикана в следващия си мач. Италианците пък ще играят с Пуерто Рико.

Германия пък остана без  загуба след 100:73 срещу Грузия и също е с показатели 4-0. Бундестимът се развихри през второто полувреме, което спечели с 57:32 и вкара 20 тройки от 35 опита, за да стигне до триумфа.