Александър Везенков вече впечатлява сериозно съотборниците си с уменията си за стрелба, въпреки че е минал само ден от началото на предсезонния лагер на отбора. Той дори е успял да подобри някои от тренировъчните рекорди.
„Човече, стрелбата му е невероятна. По време на едно от заниманията стреля 150 пъти отдалеч и сигурно пропусна 7. Просто е лудост. Когато влезе в ритъм мрежичката дори не трепва. Той определено е сред най-силните в света по този компонент” заяви ДеАрън Фокс.
Самият Везенков остана скромен и изрази задоволството си след първия ден на тренировки с отбора. „Бих казал, че пропуснах малко повече, но съм благодарен за похвалите. Не бяха 7 пропуска, но се справих добре. Беше доста интензивна тренировка и сега просто се опитвам да навляза в нещата максимално бързо. За да си добър стрелец просто трябва да тренираш всеки ден” заяви Саша.
Съотборниците му Кевин Хъртър и Трей Лайлс, които са едни от най-добрите стрелци отдалеч в тима, също са останали впечатлени от МВП на Евролигата.
„Саша стреля по наистина фантастичен начин. Откакто е дошъл счупи всичките ни рекорди, които бяхме поставили миналата година. Вълнуващо е, той наистина е отличен стрелец. Имаме много занимания за стрелба и той направо не пропуска на тях. Трябва да работим допълнително, за да го настигнем” заяви Хъртър.
„С неговото идване добавяме страхотна дълбочина към отбора си. Той определено може да стреля и наистина вече счупи някои от рекордите ни. Показва какво може и всички са много доволни, че е тук” добави Лайлс.
„Стилът му е базиран върху много пресечки, стрелби и разбиране на играта. Знае, как да използва слабите места на защитниците и вероятно е най-добрият стрелец в отбора, което ще ни донесе голямо предимство” каза пък Домантас Сабонис.








Цветан Цветанов: Случаят "Баба Алино" е станал със съгласието на тогавашния премиер
Драма и победа: България пречупи Канада в Лигата на нациите
Трети ден в неизвестност: Полицията издирва 17-годишната Никол от София
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
България с впечатляваща победа над Канада в Лигата на нациите
Заслужавахме ли атомната бомба: Публикуват изгубените мемоари на оцелял от Хирошима
Не засаждайте тези растения в двора си
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар14:21 | 5 окт 2023 г.
Напиши коментар