Американският ветеран Кайл Хайнс постави рекорд по мачове в Евролигата, записвайси двубой №393 в най-престижната европейска баскетболна надпревара. Така той изпревари литовеца Паулиус Янкунас, който досега бе на върха в класацията.

37-годишното крило, което вече играе доста по-малко, бе на терена почти 4 минути при победата на неговия Олимпия Милано над Олимпиакос с 65:53 в мач от 3-ия кръг.

Хайнс е 4-кратен шампион в турнира, като има по 2 титли с Олимпиакос и ЦСКА Москва, като дебютира в него още през 2010-а година с екипа на Брозе Бамберг. Известен като страхотен борец под кошовете, въпреки че е висок само 198 см., Хайнс се наслади на впечатляваща кариера в надпреварата.

Иначе Олимпия спечели мача след силна последна четвърт, в която се наложи с 21:12. Никола Миротич с 20 точки и Кевин Пангос с 16 бяха най-добри за победителите, които записаха първи успех в надпреварата, докато загубата е втора в 3 мача за бившия отбор на Александър Везенков.