Александър Везенков вкара 10 точки срещу Голдън Стейт, но Сакраменто падна в първото си домакинство от сезона в НБА със 114:122 след 41 точки на Стеф Къри.

Везенков записа по-малко минути, отколкото срещу Юта, като бе на паркета 12:16 минути, в които реализира 4 от 6 стрелби от игра, взе 1 борба и бе с коефициент от +1 с него в игра.

Той се появи отново в средата на първата част и набързо наниза 2 тройки, а след това изпусна при следващия си опит от дистанция.

В началото на втората четвърт Везенков пресече и получи, за да реализира с поднасяне, след което седна на пейката, но все пак записа над 9 минути игра. Това бе добър период за Кралете, които в един момент водеха с 11 точки, но загуби аванса си още до почивката.

Както често правят Уориърс избухнаха в третата четвърт, която спечелиха с 39:27. Везенков влезе отново 2:44 преди края на третата част и се отчете със забивка, когато бе намерен от Монк отново на пресечка.

Голдън Стейт обаче запази контрола, като разликата стана 17 в един момент в началото на последната четвърт, а след  това и 18 при 111:93 по-малко от 6 минути преди края, така че всичко изглеждаше ясно.

Все пак ДеАрън Фокс поведе Кралете, които се доближиха до 112:117, но Къри спря устрема на домакините с тройка 43 секунди преди края и в крайна сметка Уориърс спечелиха.

Стеф Къри вкара 41 за победителите, а Крис Пол се  отчете с 10 точки и 12 асистенции. За Сакраменто ДеАрън Фокс приключи с 39, а Домантас Сабонис се отчете с 19 и 16 борби.

Останалите резултати: Мемфис – Денвър 104:108, Шарлът – Детройт 99:111, Кливланд – Оклахома Сити 105:108, Бостън – Маями 119:111, Атланта – Ню Йорк 120:126, Сан Антонио – Хюстън 126:122 (прод), Чикаго – Торонто 104:103 (прод), Далас – Бруклин 125:120, Юта – ЛА Клипърс 120:118, Портланд – Орландо 97:102.