След повече от 3 годишно прекъсване Лейкърс най-накрая спечели градското дерби срещу Клипърс в НБА.

Езерняците бяха символични домакини в Лос Анджелис и се наложиха драматично със 130:125 след продължение, спирайки серията си от 11 поредни загуби от местния съперник.

Леброн Джеймс завърши с 35 точки и 11 борби, ДиАнджело Ръсел добави 27, а Остин Рийвс вкара 7 от своите 15 в продължението, за да може Лейкърс да спечели този мач за първи път от юли 2020-а, когато мачът бе в балона в Орландо.

Пред погледа на Джеймс Хардън двата тима изиграха страхотен мач, в който Клипърс водеше с 13 на почивката. По-малко от 2 минути преди края обаче, Лейкърс бе напред с 8 и всичко изглеждаше решено. Пол Джордж обаче, вкара 20 от своите 35 точки в последния период и помогна да се стигне до равенство. Ръсел пропусна да донесе успеха със сирената.

В добавените минути Езерняците дръпнаха с 5, но разликата отново падна само до точка. Рийвс вкара два наказателни, а след това Уестбрук пропусна да изравни и успехът остана за домакините. След мача и двата отбора са с баланс 3-2.

Останалите резултати: Детройт – Портланд 101:110, Торонто – Милуоки 130:111, Атланта – Уошингтън 130:121, Бостън – Индиана 155:104 (Селтикс с най-много точки от сезон 1958-59), Маями – Бруклин 105:109, Ню Йорк – Кливланд 89:95, Оклахома Сити – Ню Орлиънс 106:110, Хюстън – Шарлът 128:119, Минесота – Денвър 110:89, Далас – Чикаго 114:105, Юта – Мемфис 133:105 (Гризлис са 0-5).