Баскетболистите на Кливланд спряха серията си от 16 поредни загуби срещу Голдън Стейт и след почти 6 години и половина най-накрая победиха Уориърс.

Донован Мичъл вкара 31 точки, а Дариъс Гарлънд добави 24 за успеха със 115:104, който бе първи за тима над калифорнийци от юни 2017-а, когато още с ЛеБрон Джеймс в състава Кливланд спечели мач от финалите в Лигата.

„Чувството да спечелим е страхотно. Знам, че това е голямо съперничество и този мач означава много за феновете и сега най-после изиграхме много силен мач“ заяви Мичъл, чийто тим бе загубил първите си 3 домакинства за сезона.

Стеф Къри наниза 28 точки, от които 7 тройки от 11 опита отдалеч, но слаба втора четвърт постави Уориърс с пасив от 12 точки на почивката. След това гостите на няколко пъти сваляха пасива до под 10, включително  и до 5 в последната част, но домакините запазиха контрола и спечелиха. Те са баланс 3-4, а Голдън Стейт е с 5-2.

Останалите резултати: Детройт – Финикс 106:120 (41 точки на Кевин Дюрант  за Сънс), Сан Антонио – Торонто 116:123 (прод, Раптърс наваксаха 22 точки пасив, за да спечелят), Далас – Шарлът 124:118 (Мавс се подобриха до 5-1), Портланд – Мемфис 100:112 (Гризлис вкараха последните 14 точки в мача и взеха първа победа).