Стеф Къри се завърна за Голдън Стейт, но и той не успя да спре серията от загуби, след като Уориърс паднаха със 123:130 след продължение от Оклахома Сити за втори път поред.

Гардът реализира 25 точки, а отборът му поведе с 3 по-малко от 2 секунди след тройка на Андрю Уигинс. Новобранецът Чет Холмгрен обаче реализира с обръщане от крилото и върна тройката със сирената, за да изравни.

Холмгрен наниза рекордните в кариерата си 36 точки, а Шей Гилджъз-Аликзандър вкара 40 за успеха на Гръмотевиците, които подобриха баланса си до 9-4, като имат само една загуба от 6 гостувания.

В същото време Голдън Стейт вече е с показатели 6-8  след 6-ата си поредна загуба. Калифорнийци могат да съжаляват, след като водеха с 18 в средата на третата четвърт. Серия от 22:6 до края на периода обаче, на практика ликвидира изоставането.

След това се стигна и до драматичния завършек, а в продължението гостите бяха напред само със 124:123 минута и половина преди края, но Шей вкара от средно разстояние, след това блокира опит отдалеч на Къри и направи успешно поднасяне, за да вдигне аванса на 5, което се оказа и достатъчно за успеха.

Останалите резултати: Шарлът – Ню Йорк 108:122, Ню Орлиънс – Минесота 120:121, Чикаго – Маями 102:97 (Биковете спряха серията на Хийт от 7 поредни успеха), Милуоки  - Далас 132:125 (40 за Янис и 43:27 за Елените в последната част), Сан Антонио – Мемфис 108:120.