ЛеБрон Джеймс постави нов рекорд, от който обаче не успя да се зарадва напълно, след като регистрира най-тежката загуба в кариерата си.

Краля стана играчът с най-много минути в историята, стигайки до 66 319 на паркета и изпреварвайки постижението на Карим Абдул-Джабар от 66 297, но ЛА Лейкърс падна от Филаделфия с 94:138. Загубата с 44 точки е най-голямата в кариерата на Джеймс и 5-ата най-сериозна в историята на Езерняците.

„Този рекорд не означава кой знае колко за мен. Случилото се в мача е много по-разочароващо и ние трябва да променим много неща, за да не го допуснем отново“ разочарован бе ЛеБрон, който вкара 18 точки, но не взе нито една борба.

Филаделфия доминираше сериозно, като вкара 22 тройки от 46 опита. Все пак след 3 части Сиксърд водеха само с 98:80. След 40:14 в последната четвърт обаче, калифорнийци отнесоха здрав пердах. Тайрис Макси наниза 31 точки за победителите, а Джоел Ембийд завърши с трипъл-дабъл от 30-11-11, като тимът му се подобри до 12-5, а Лейкърс се влошиха до 10-8.

Останалите резултати: Детройт – Уошингтън 107:126 (Уизърдс спряха серията си от 9 поредни загуби, а Пистънс загубиха за 14-и път поред), Индиана – Портланд 110:114, Юта – Ню Орлиънс 114:112, ЛА Клипърс – Денвър 103:114 (Йокич не игра за Нъгетс, но Реджи Джаксън избухна с 35 точки и 13 асистенции, а шампионите спечелиха с 36:16 последната част).