ЛеБрон Джеймс реализира 15 от своите 31 точки в последната четвърт, за да изведе ЛА Лейкърс до полуфинал в първото издание на новия турнира в НБА.

Езерняците надвиха Финикс със 106:103 и ще играят с Ню Орлиънс Пеликанс за място във финала, като двубоя е Лас Вегас.

Антъни Дейвис добави 27 точки и 15 борби, а Остин Рийвс вкара 20 за победителите, но Краля бе голямата фигура, след като освен 15-те точки добави и 2 асистенции за останалите два коша на отбора от игра в последния период, в който тимът реализира общо 23 точки.

Кевин Дюрант водеше Слънцата с 31 точки, като в края имаше и спорен момент. При 102:101 Рийвс наниза тройка за домакините 15 секунди до сирената, но Кей Ди веднага отговори с 2. След това Финикс хвана в капан Рийвс и предизвика грешка, но точно в този момент Джеймс поиска прекъсване и го получи. Гостите протестираха, защото смятяха, че домакините не притежаваха топката, а при това положение не могат да вземат тайм-аут. В крайна сметка нищо не се промени, а след като Дейвис пропусна един наказателен, Дюрант не успя да изравни със стрелба отдалеч.

На Изток Милуоки оформи полуфинал срещу Индиана, след като срази Ню Йорк със 146:122, вкарвайки рекорден брой точки за кампанията.

Янис Антетокумпо поведе победителите с 35 точки и 10 асистенции, Деймиън Лилард вкара 28, а Елените стреляха 60,4% от игра, като бяха 23 от 38 от тройката или също 60,5%. Те спечелиха второто полувреме със 71:50, след като водеха само с 3 на почивката.