След почти месец и половина баскетболистите на Сан Антонио най-после записаха победа в НБА.

Шпорите сразиха ЛА Лейкърс със 129:115, за да спрат серията си от 18 поредни поражения и да спечелят за първи път от 2-и ноември.

„Това беше като плейофен мач за мен. Чувството е наистина прекрасно“ заяви новобранецът Виктор Уембаняма, който завърши с 13 точки и 15 борби. Девин Васел вкара рекордните в кариерата си 36, а Келдън Джонсън добави още 17 за победителите, които са с баланс 4-20.

Гостите бяха без Антъни Дейвис и изостанаха  с 25 още в началото на втората четвърт, но след силна серия стопира разликата до 4 и останаха в мача до третата четвърт, но в началото на последната изоставането им пак се вдигна и този път нямаше връщане назад. ЛеБрон Джеймс вкара 23 точки, а Езерняците са с баланс 15-11.

Останалите резултати: Шарлът – Ню Орлиънс 107:112, Филаделфия – Детройт 124:92 (22-а поредна загуба за Пистънс), Уошингтън – Индиана 137:123, Бостън – Орландо 128:111, Торонто – Атланта 104:125, Мемфис – Хюстън 96:103, Финикс – Ню Йорк 122:139 (Брънсън наниза 50 за Никс, като вкара и 9-те си стрелби от  тройката).