Джа Морент направи впечатляващо завръщане в НБА, след като се отчете с 34 точки и победен кош със сирената, за успеха на Мемфис над Ню Орлиънс със 115:113.

Гардът, който бе наказан за 25 мача заради тъпотиите си с оръжия в социалните мрежи, вдъхнови Гризлис, които губеха с 24 точки през първото полувреме, но стигнаха до невероятен обрат и спряха серията си от 5 поредни загуби.

„Това беше перфектният край на един перфектен ден. Работих много. Не бях играл от 8 месеца в мач и имах много време, за да преосмисля нещата. В крайна сметка баскетболът е моят живот, това обичам да правя и съм страшно щастлив, че се върнах“ заяви Морент.

Той реализира с флоутър, за да донесе победата, а отборът му подобри баланса си до 7-19. 34-те точки на Джа са рекорд в историята на НБА за завръщането на играч, който е бил наказан за поне 25 срещи. Джарън Джаксън с 24 и Дезмънд Бейн с 21 също бяха полезни за Мемфис.

Останалите резултати: Милуоки – Сан Антонио 132:119 (Деймиън Лилард вкара 40 и стана 51-ият минал границата от 20 000 точки), Портланд – Финикс 109:104 (Блейзърс губеха с 22 във втората част), Голдън Стейт – Бостън 132:126 (прод, 33 за Стеф Къри, а Уориърс наваксаха 11 в последната част).