Без ЛеБрон Джеймс, който бе с лека контузия, баскеболистите на ЛА Лейкърс допуснаха 4-а поредна загуба в НБА и 5-а в последните 6 мача, след като отстъпиха пред Минесота със 111:118.

И двата тима  имаха мачове в поредни дни и се получи оспорван сблъсък, но Вълците, които се изравниха с Бостън по най-добър баланс в Лигата (21-6), измъкнаха триумфа.

Антъни Едуардс вкара 27 точки за тях, а Карл-Антъни Таунс добави 21 преди да напусне с травма в средата на последната част. Антъни Дейвис водеше Лейкърс с 31, а Руи Хачимура, който започна на мястото на Джеймс, добави 18.

Калифорнийци изоставаха само с 4 точки на старта на последния период, но допуснаха серия от 28:20 за съперника в първите 9 минути от него, което се оказа и решаващо за крайния изход. Езерняците са с баланс 15-14.

Останалите резултати: Детройт – Юта 111:119 (25-а поредна загуба за Пистънс), Кливланд – Ню Орлиънс 104:123, Чикаго – Сан Антонио 114:95, Мемфис – Индиана 116:103 (20 точки за Морент), Милуоки – Орландо 118:114, Оклахома Сити – ЛА Клипърс 134:115 (Тъндър спряха серията на съперика от 9 поредни успеха), Портланд – Уошингтън 117:118.