Александър Везенков за трети път през сезона не вкара точка в мач от НБА, след като не успя да се разпише при загубата на Сакраменто от Минесота с 98:110 у дома.

Предишните „сухи” двубои за Саша бяха срещу Хюстън и Ню Орлиънс. Той записа 7 минути и 34 секунди на паркета, като игра в началото на втората и четвъртата част, но не влезе в ритъм при престоя си на игрището. Везенков пропусна единственият си шут от дистанция, като добави борба и открадна топка към актива си.

Ротацията на Майк Браун отново бе променена заради липсата на Малик Монк, а и на Кралете като цяло липсваше свежест, след като 24 часа по-рано те имаха мач и срещу Финикс, който спечелиха.

Сега калифорнийци бяха догонващи почти през цялото време, като в последната част намалиха пасив от 22 точки до 5, но не успяха да стигнат до обрат и след 7 поредни точки Вълците затвориха мача. Антъни Едуардс поведе победителите с 34 точки, а отборът му се подобри до 22-6 и остава лидер на Запад. Сакраменто е с със 17-11 и е 4-и.

Останалите резултати: Ню Йорк – Милуоки 111:130, ЛА Клипърс – Бостън 108:145, Шарлът – Денвър 95:102, Индиана – Орландо 110:117, Ню Орлиънс – Хюстън 104:106, Атланта – Мемфис 119:125, Бруклин – Детройт 126:115 (26-а поредна загуба за Пистънс, изравнен рекорд), Торонто – Юта 119:126, Чикаго – Кливланд 95:109, Оклахома Сити – ЛА Лейкърс 120:129, Далас – Сан Антонио 144:119, Голдън Стейт – Портланд 126:106.