Ню Йорк спря серията си от 9 поредни загуби срещу Милуоки и победи Бъкс за първи път от 2 години със 129:122 в първия мач от Коледната програма на НБА.

Домакините от Никс показаха по-голяма амбиция и прекъснаха поредицата на Елените от 7 поредни успеха в Лигата, взимайки реванш за загубата си от съперника с 19 точки разлика преди два дни.

Джейлън Брънсън поведе домакините с 38 точки, а още трима стигнаха границата от 20 – Джулиъс Рандъл – 24, Ар Джей Барет – 21 и Имануел Куикли – 20.

За разлика от предишния двубой, в този Ню Йорк поведе с 36:27 след първата четвърт, а след това вдигна аванса си до 11 на почивката. В третата част гостите се активизираха, като Янис Антетокумпо се разигра,  а разликата падна до 4. Куикли и Джош Харт, който помогна с 10 точки и 9 борби обаче, не позволиха Елените да преобърнат нещата.

В последната част авансът достигна до 16 след нови силни изяви на Брънсън, а въпреки че в края серия тройки на Милуоки оставиха интригата, до изненада нямаше как да се стигне. Антетокумпо и Деймиън Лилард вкараха по 32 за Бъкс, а Крис Мидълтън добави 24, като тимът е втори на Изток с баланс 22-8. Ню Йорк е 5-и със 17-12.

Веднага след това Денвър победи Голдън Стейт със 120:114 у дома. Никола Йокич нямаше ден в стрелбата от игра, но бе 18 от 18 от наказателната линия и завърши с 26 точки. Джамал Мъри също имаше ключови изяви и вкара 28, а шампионите се подобриха до 22-10, спирайки серията на Уориърс от 5 поредни успеха.