Бостън удари ЛА Лейкърс със 126:115 насред Лос Анджелис в суперсблъсъка от НБА на Коледа. Лидерът в Лигата водеше през по-голямата част от мача, за да стигне в крайна сметка и до престижната победа.

Келтите стартираха ударно със серия от 12:0, а след това дръпнаха и с 32:14 в първата част преди домакините да вкарат последните 9 точки за периода и да съкратят пасива си наполовина.

Те продължиха да топят пасива на гостите като го свалиха до точка на почивката, а след това и поведоха в третата част. Бостън обаче се окопити и завърши силно третия период, вкарвайки 41 точки в него, за да се откъсне с 99:90 преди ключовата чевърт.

В нея гостите запазиха контрола и разликата се движеше около десетина точки, като въпреки усилията на домакините Зелените успяха да затворят спокойно мача. Те дръпнаха със 122:107 и всичко бе ясно.

Кристапс Порзингис се отчете с 28 точки и 11 борби за победителите, Джейсън Тейтъм добави 25, Джейлън Браун 19, а Дерик Уайт и Джру Холидей реализираха по 18 за победителите. Антъни Дейвис водеше Лейкърс 40 и 13 борби, докато ЛеБрон Джеймс нямаше ден и остана само с 16, при 5 от 14 от игра.

Бостън остана лидер в НБА с баланс 23-6, докато ЛА Лейкърс е с 16-15 и има само 2 победи в последните си 8 срещи.