Сакраменто Кингс се изложи у дома, след като падна със 104:111 от Шарлът, а Александър Везенков отново не взе участие в мача.

За съжаление напоследък българинът изпадна от ротацията на треньора Майк Браун, който търси най-оптималния си състав, като намали минутите и на Кевин Хъртър, но Кралете продължават с колебанията.

Стършелите бяха в серия от 11 поредни загуби, но измъкнаха успеха след 36:26 в последната четвърт. Тери Розиър се завърна след заболяване и вкара 14 от своите 34 точки именно в нея. Майлс Бриджис добави още 27 точки, а тимът завърши мача със серия от 10:0.

ДеАрън Фокс водеше домакините с 30 точки, а Домантас Сабонис добави 23 и 19 борби, но литовецът направи и 11 грешки и тимът влоши баланса си до 19-13, след като стреля едва 43,5% срещу 51% за опонента.

Иначе акцентът от другите мачове е новата впечатляваща победа на Оклахома Сити. Гръмотевиците удариха и тим №1 в Лигата Бостън след 127:123 у дома. Това бе 8-и успех в последните 9 мача за тима, който се подобри до 23-9 и напоследък победи още Минесота и Денвър с по над 20 точки.

Шей Гилджъс-Аликзанзър наниза 36 за домакините, които водеха с 18 в последната част, но разликата падна до 2 15 секунди преди края, но ОКС удържа успеха от наказателната линия.

Останалите резултати: Филаделфия – Чикаго 110:97, Мемфис – Сан Антонио 106:98, Ню Орлиънс – Бруклин 112:85, Голдън Стейт – Орландо 121:115.