Сезонът свърши за звездата на НБА Джа Морент, който ще трябва да претърпи операция на рамото, обявиха от Мемфис Гризлис.

Гардът, който бе наказан за първите 25 мача от кампанията заради показване на пистолет на публично място, е получал травма в дясното рамо на тренировка.

Прегледите са показали, че има разкъсване и се налага оперативна намеса, която ще го извади до края на кампанията. Това на практика ликвидира шансовете на Мемфис за нещо повече през сезона. Отборът е с баланс 13-23, като с Джа в състава си бе 6-3.

И друга звезда на Лигата обаче е с проблем, за който надеждите са, че не е толкова сериозен. Лидерът на Индиана Тайрис Халибъртън напусна мача с Бостън още във втората четвърт заради проблем в задната част на бедрото и ще мине тестове.

В Пейсърс се надяват, че Халибъртън е избегнал сериозна травма, тъй като от началото на сезона той има  средно по 24,2 точки и 12,7 асистенции на мач. И без него Индиана все пак спечели срещу Бостън със 133:131, а Джейсън Тейтъм не игра за гостите.

Останалите резултати: Шарлът – Чикаго 112:119 (прод), Уошингтън – Оклахома Сити 128:136, Маями – Хюстън 120:113, Милуоки – Юта 116:132 (4-а загуба в 5 мача за Бъкс), ЛА Клипърс – Финикс 138:111.