Джоел Ембийд се нареди до Уилт Чембърлейн и Карим Абдул Джабар, след поредния си фантастичен мач в НБА.

Центърът се завърна в игра в деня на Мартин Лутър Кинг, след като бе пропуснал предишните 3 мача на Филаделфия и общо 7 7 от последните 9 заради отток на коляното, като завърши с 41 точки и 10 борби при успеха над Хюстън със 124:115. Той вкара 12 от 21 стрелби от игра и бе 16 от 17 от наказателната линия.

Това бе 16-ият му пореден мач с поне 30-10, като преди него подобни поредици са имали само двама от най-великите центрове в историята.

Във Филаделфия естествено внимават много с ключовата си фигура, който е от огромна значение за развитието на сезона. Ембийд започна още с 13 точки в първата четвърт, а след това добави още толкова и във втората, като тимът му се откъсна с 66:47 на почивката. До края домакините нямаха проблеми и поддържаха добър аванс, преди той да намалее в последните минути.

Тайрис Макси добави още 27 точки за победителите, които подобриха баланса си до 25-13, докато Ракетите се влошиха до 19-20, като остават много колебливи като гости, като имат едва 4 успеха и 14 поражения.