В НБА наистина всичко се случва и мачът между ЛА Клипърс и Бруклин бе поредното доказателство за това.

Домакините стартираха двубоя с изоставане от 0:16, все още бяха назад с 18 в третата четвърт, преди да направят финална серия от 22:0 и да спечелят със 125:114.

„Те излязоха и ни удариха здраво още от началото, но в последната четвърт играхме нашия баскетбол и останалото е история“ заяви Джеймс Хардън, който завърши с 24 точки и 10 асистенции.

Ръсел Уестбрук добави 23 от пейката, а звездите Кауай Ленърд и Пол Джордж нямаха добър ден в стрелбата, но Лапата все пак вкара 14 от своите 21 точки в последните 5 минути, като бе в основата на обрата.

Успехът бе 10-и в последните 12 мача за калифорнийци, които спечелиха последния период с 41:15 и с баланс 27-14 продължават да гледат към топ 3 в Западната конференция. Бруклин продължава да затъва и е извън топ 10 на Изток със 17-25.

Останалите резултати: Орландо – Маями 105:87, Уошингтън – Денвър 104:113, Хюстън – Бостън 107:116, Финикс – Индиана 117:110, ЛА Лейкърс – Портланд 134:110.