Вицешампионът Черноморец (Бургас) победи като гост ЦСКА с 84:79 (17:24, 23:17, 22:20, 22:18) в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Бургазлии остават на върха във временното класиране с 16 победи и 3 загуби, а баскетболистите на Росен Барчовски заемат четвъртото място с 12 успеха и 6 поражения.

Двата отбора изиграха равностоен мач, но в последната част играчите на Васил Евтимов успяха да поведат и нанесоха трето поредно поражение на "армейците".

Двубоят за домакините пропуснаха Брандън Йънг и Кейлъб Уесън, които се разделят с клуба. За "акулите" в игра се завърна Христо Захариев.

"Червените" спечелиха първа част с 24:17, а на почивката имаха аванс от 41:40. Гостите от Бургас успяха да вземат лека преднина с 62:61, а при оставащи 2:50 минути Андрей Иванов вкара кош за 76:70 за Черноморец. До края на двубоя баскетболистите на Евтимов удържаха предимството си в резултата и стигнаха до крайния успех.

За Черномореж Захариев завърши с 24 точки и 9 борби, 17 точки вкара Шон Смит, а с 13 точки и 8 асистенции се отличи Травис Макконико. 13 точки добави и Андрей Иванов.

За ЦСКА с 22 точки завърши Венцислав Петков, с по 15 Георги Боянов и Александър Радукич, а 13 точки реализира Виктор Гергов.

В следващия кръг на 3 февруари Черноморец ще приема Академик (Пловдив), докато столичани ще гостуват на Шумен.