Док Ривърс  загуби в дебюта си начело на Милуоки Бъкс, след  като Елените паднаха от шампиона Денвър със 107:113 в мач от НБА.

Специалистът замени миналата седмица Ейдриан Грифин и видя как играчите му се бореха, но класата на Никола Йокич и компания се оказа по-висока. Така Ривърс има само една победа от 5 мача в първите срещи с нов отбор.

Елените показаха подобрение в защита, като накараха Йокич да стреля 25 пъти, за да вкара 25 точки. Сърбинът обаче добави 16 борби и 12 асистенции, а атаката на Милуоки се оказа проблем този път.

„Със сигурност ще ни трябва известно време, но момчетата се стараха и се бореха, което ми хареса много“ заяви Док след  двубоя. Янис Антетокумпо завърши с 29 точки и 12 борби, а Деймиън Лилард вкара 18 за Милуоки, който бе в мача до средата на последната част, когато изоставаше само с 97:98. След това обаче Денвър вкара 8 поредни точки, за да се откъсне. Гостите пак се доближиха до 105:108, но кош на Джамал Мъри и пропуски на Янис и Бийзли се оказаха решаващи. Нъгетс се подобриха до 33-15, а Милуоки е с баланс 32-15.

Останалите резултати: Шарлът – Ню Йорк 92:113, Кливланд – ЛА Клипърс 118:108, Бостън – Ню Орлиънс 118:112, Бруклин – Юта 147:114 (Бен Симънс се завърна с 10-8-11 за 18 минути след 3 месеца отсъствие), Маями – Финикс 105:118, Хюстън – ЛА Лейкърс 135:119, Оклахома Сити – Минесота 101:107, Сан Антонио – Уошингтън 113:118, Далас – Орландо 131:129, Портланд – Филаделфия 130:104.