ЛеБрон Джеймс сътвори нова история и тази нощ стана първият играч, минал границата от 40 000 точки в кариерата си.

Той вкара 26 в мача срещу Денвър, ЛА Лейкърс загуби у дома среущ шампионите със 114:124.

„Все още чувствам, че съм заплаха на игрището и мога да правя нещо, които правех и преди 10 години“ заяви Краля, който вече е на 39, а миналия сезон стана най-резултатният за всички времена, като изпревари Карим Абдул-Джабар.

Той не нуждаеше от само 9 точки, за да стигне 40 000 точки и ги направи в началото на втората четвърт след успешен пробив. Последва прекъсване, а ЛеБрон получи топката от мача, помаха към семейството си и бе награден с бурни аплодисменти от феновете. Интересно е, че той направи това постижение точно 62 години, след като Уилт Чембърлейн вкара 100 точки в един двубой.

Интересно е, че при последните постижения на Краля, а именно минаването на границата от 30 000 и 35 000 точки и изпреварването на Джордън, Коби, Карл Малоун и Абдул-Джабар, неговите отбори все губят, както бе и този път.

Денвър победи Езерняците за 8-и път поред, като иззмъкна успеха в последната четвърт, спечелена с 35:25. В средата на периода домакините все още водеха при 108:105 по-малко от 5 минути преди края, но последва серия от 12:2, която преобърна нещата до 117:110 за Нъгетс и това се оказа решаващо. Никола Йокич завърши с 35 точки и 10 борби за победителите, а Майкъл Портър и Джамал Мъри добавиха още 25 и 24.

Останалите резултати: Бруклин – Атланта 114:102, Маями – Юта 126:100, Мемфис – Портланд 100:107 (прод), Финикс – Хюстън 109:118.