Сакраменто допусна нова загуба в НБА, като този път загуби макар и да водеше с 22 точки в един момент от мача.

Чикаго направи страхотен обрат, за да спечели със 113:109. Коби Уайт вкара рекордните в кариерата си 37 точки, а ДеМар ДеРозън добави 33, от които 19 в последната четвърт, спечелена с 36:18.

ДеАрън Фокс  се завърна след 2 мача отсъствие и се отчете с 20 точки и 10 асистенции за Кралете, а Домантас Сабонис добави 18 точки и 21 борби, но и това не стигна. Александър Везенков продължава да лекува контузия в глезена.

Домакините бяха напред с 89:67 по-малко от 3 минути и половина преди края на третата четвърт, но още до края на периода разликата падна до 14. В последната част Биковете продължиха да се борят здраво и 47 секунди преди края поведоха със 111:109 след поднасяне на Уайт. Пропуски на домакините им помогнаха да стигнат до успеха след 2 наказателни на ДеРозън.

Гостите загубиха борбата с 32-51, но стреляха 50% от игра и направиха много по-малко грешки – 9 срещу 17, вкарвайки 24 точки след неточности на съперника. Така Чикаго се подобри до 29-32 и остава 9-и на Изток, а Сакраменто е с баланс 34-26, като е 7-и на Запад, но конкуренцията там е убийствена.

Останалите резултати: Минесота – Портланд 119:114, Бруклин – Мемфис 102:106, Милуоки – ЛА Клипърс 113:106 (6-а поредна победа за Бъкс), Юта – Уошингтън 127:115, ЛА Лейкърс – Оклахома сити 116:104.