Българският баскетболен национал Коуди Милър-Макинтайър отново впечатли и бе най-полезен за Баскония при победата над Алба с 88:71 в 28-ия кръг на Евролигата.

За почти 31 минути на паркета, гардът завърши с дабъл-дабъл от 14 точки и 10 асистенции, а освен това добави 4 борби и 3 откраднати топки, за да приключи с КПД от 25.

Баските водеха през цялото време, за да запишат очаквана победа, която подобри баланса им до 15-13 и ги остави на 8-о място в класирането.

Крилото Чима Монеке бе най-резултатен за победителите с 16 точки, а Ваня Маринкович добави още 15 за успеха срещу един от аутсайдерите в надпреварата.

Баските изоставаха само при 0:2 в началото, след което спечелиха първата четвърт с 23:10. Във втората авансът им стигна до 18, но германците свалиха изоставането си до 6, а в третия период останаха в мача преди в последните му 4 минути и половина серия от 9:2 да вдигне аванса им до 16 преди последната част.

Милър-Макинтайър има 5 дабъл-дабъла през сезона и един трипъл-дабъл, като е №1 по асистенции за сезона със средно 7,3.