Зайън Уилямсън и Ню Орлиънс Пеликанс затегнаха още повече битката за топ 4 на Запад в НБА, след като победиха ЛА Клипърс със 112:104.

Така тимът подобри баланса си до 40-26, докато калифорнийци, които все още са 4-и, се влошиха до 42-24 и разликата между двата отбора е все по-малка. Пеликанс спечелиха 3 от четирите мача срещу опонента през  сезона, така че при еднакви показатели ще имат предимство.

Уилямсън реализира 34 точки, Трей Мърфи добави 14, а Брандън Инграм 13 за победителите, които в последната четвърт вкараха и 5 тройки, които бяха важни.

Пол Джордж водеше гостите с 26, а Кауай Ленърд добави 23, но Джеймс Хардън отново не игра заради проблем в рамото. Домакините решиха мача в последните 2 минути, като не допуснаха разликата да падне под 5 точки и стигнаха до важния триумф.

Останалите резултати: Шарлът – Финикс 96:107, Детройт – Маями 95:108, Торонто – Орландо 103:113, Сан Антонио – Денвър 106:117 (Нъгетс са 11-1 след звездния уикенд), Юта – Атланта 124:122.