Баскетболистите на Сакраменто Кингс измъкнаха трудна победа в поредния си мач от НБА, след като надвиха Мемфис със 121:111 след продължение у дома.

Домантас Сабонис записа 50-ия си пореден дабъл-дабъл за сезона, като завърши с 25 точки и 18 борби, а Малик Монк вкара 12 от своите 28 точки в добавените 5 минути.

Кралете, които скоро очакват завръщането на Саша Везенков, изиграха слабо второ полувреме, което загубиха с 48:58  и дори изоставаха в последната минута със 101:103 със 103:105,  но изравняваха след кошове на Монк и ДеАрън Фокс, а в продължението направиха серия от 12:0, за да стигнат до триумфа и да подобрят баланса си до 39-28, който ги оставя 6-и на Запад.

В същото време ЛА Лейкърс срази Атланта със 136:105, а ДиАнджело Ръсел влезе в историята на организацията, като подобри рекорда на Ник ван Ексъл от тройки в рамките на един сезон.

Гардът наниза 6 и завърши с 27 точки и 10 асистенции, като вече има 183 точни шута отдалеч. Той стреля 42% през сезона от дистанция, а в този мач отборът му записа 58% успеваемост от игра, което бе ключово за победата. Езерняците се подобриха до 37-32 и пак изпревариха Голдън Стейт (35-32) в битката за 9-ото място.

Останалите резултати: Индиана – Кливланд 103:108, Бостън – Детройт 119:94, Филаделфия – Маями 98:91, Чикаго – Портланд 110:107, Юта – Минесота 104:114, Голдън Стейт – Ню Йорк 112:119.