Девин Букър определено обича да играе срещу Ню Орлиънс. За трети път поред гардът на Финикс стигна границата от 50 точки срещу Пеликаните, като  вкара 52 при победата на Слънцата със 124:111 в НБА.

Предишният път, когато двата тима се срещнаха, той отново реализира 52, а през декември ги наказа и с 58. Уилт Чембърлейн е единственият друг в историята, който има поне 50 точки в 3 поредни мача срещу един и същи опонент.

Букър е роден именно в щата Мисисипи, в Мос Пойнт, който се намира на по-малко от 2 часа път с кола от Ню Орлиънс, така че на мача присъстваха около 40 негови приятели и роднини и това явно го вдъхнови.

Той започна ударно и вкара 24 точки още в първата четвърт, а до почивката имаше 37, като Финикс отвори и голяма разлика, която достигна до 27 в третата четвърт. Чак след това домакините се стегнаха и стопиха изоставането си до 7 в последния период, но все пак гостите затвориха мача.

Успехът бе важен, защото Финикс подобри баланса си до 44-31 и се доближи още повече до Пеликанс, които са с 45-30. Сакраменто и Далас сащо са близо, като четирите отбора водят битка зо топ 6 на Запад.

Останалите резултати: Шарлът – Бостън 104:118, Орландо – Портланд 104:103 (10-а поредна загуба за Блейзърс и отворена стрелба, пропусната от Ейтън със сирената), Детройт – Мемфис 108:110, Индиана – Бруклин 133:111, Чикаго – Атланта 101:113.