Александър Везенков вкара 6 точки на Бостън, но Сакраменто загуби със 100:101 гостуването си на Селтикс, след като остана на косъм от фантастичен обрат.

Българинът вкара 2 тройки, но пропусна още 5 стрелби от игра, като добави 2 борби и 1 асистенция за около 14 минути на паркета.

Отборът му изоставаше почти през цялото време, като 6 минути преди края губеше със 79:98 и всичко изглеждаше ясно. Последва обаче страхотна серия от 21:1 и с тройка на ДеАрън Фокс, вкарал 40 точки, калифорнийци поведоха със 100:99 27 секунди преди края.

Кзевиър Тилман обаче вкара с флоутър за Келтите, а на часовника останаха 7 секунди. Фокс обаче пропусна, а след това Кийгън Мъри и Колби не успяха при добавки и така Сакраменто загуби драматично.

Гостите вкараха само 38% от стрелбите си и влошиха баланса си до 44-33, като се изравниха с 9-ия ЛА Лейкърс и вече изглеждат сигурни участници в плей-ин турнира, като са в лоша форма и имат 4 загуби в последните си 6 мача. Бостън се подобри до 61-16, а Джейлън Браун и Дерек Уайт не играха.

Останалите резултати: Уошингтън – Портланд 102:108, Шарлът – Орландо 124:115, Индиана – Оклахома Сити 126:112, Чикаго – Ню Йорк 108:100, Хюстън – Маями 104:119, Мемфис – Детройт 108:90, Милуоки – Торонто 111:117, Ню Орлиънс – Сан Антонио 109:111, Далас – Голдън Стейт 108:106, Финикс – Минесота 97:87, ЛА Клипърс – Юта 131:102.