След 2 поредни поражения Сакраменто се върна към победите в НБА и спечели лесно гостуването си на Бруклин със 107:77.

Александър Везенков обаче бе извън ротацията и се появи в игра едва в последните 2 минути и половина, когато всичко бе отдавна ясно. Той не успя да се разпише и не записа нищо в статистиката.

Кралете дръпнаха още до почивката с 65:40 и въпреки че в началото на третата четвърт се отпуснаха, запазиха контрола. ДеАрън Фокс завърши с 20 точки, Кийгън Мъри добави 19, а Домантас Сабонис се отчете с 18 и 20 борби.

С успеха калифорнийци подобриха баланса си до 45-33 и изпревариха ЛА Лейкърс в класирането, след като Езерняците загубиха. Сакраменто обаче продължава да е едва на 8-о място, без много големи шансове за топ 6.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Кливланд 120:118 (домакините наваксаха 26 точки пасив от 3-ата част, Пол Джордж вкара 39), Далас – Хюстън 147:136 (прод, Маверикс губеха с 22 през първото полувреме, Ексъм вкара тройка в последната секунда, за да прати мача в продължение), Бостън – Портланд 124:107, Индиана – Маями 117:115, Шарлът – Оклахома Сити 118:121, Орландо – Чикаго 113:98, Торонто – Уошингтън 130:122, Финикс – Ню Орлиънс 105:113, Сан Антонио – Филаделфия 126:133 (2 прод, 52 точки на Тайрис Макси), Голдън Стейт – Юта 118:110, ЛА Лейкърс – Минесота 117:127.