Кауай Ленърд записа първия си мач от 31 март и вкара 15 точки, но и това не помогна на ЛА Клипърс да запази домакинското си предимство в плейофите на НБА.

Далас спечели в Града на Ангелите с 96:93, за да изравни резултата в серията на 1-1 преди двете си поредни домакинства в щата Тексас.

Кауай, който лекуваше възпаление на коляното, записа 35 минути на паркета и след мача заяви, че се чувства добре. Отборът му поведе с 6 точки в началото на третата четвърт, но след това допусна 14 поред, за да изостане с 8, което до голяма степен реши мача. Разликата падна до 3, но гостите подпечатаха успеха от наказателната линия.

Лука Дончич реализира 32 точки, Кайри Ървинг добави 23, а Пи Джей Уошингтън помогна с 18 и също бе много важен за триумфа.

В другия мач на Запад Минесота пак удари Финикс, сега със 105:93, за да поведе с 2-0 преди двата мача в Аризона. Вълците отново показаха здрава защита, а Джейдън Макдениълс избухна с 25 точки в нападението им, след като Антъни Едуардс остана само с 15.

Домакините спечелиха второто полувреме с 55:42, за да си осигурят победата. Те предизвикаха 19 грешки и 11 пъти откраднаха топката.

В същото време на Изток Индиана срази Милуоки със 125:108 и изравни на 1-1 преди двете си домакинства. Паскал Сиакам наниза 37 точки, а Елените отново бяха без Янис Антетокумпо и нямаха отговор. Така Пейсърс спряха серията си от 10 поредни загуби в плейофите и спечелиха първия си мач в тях от 2018-а.

Деймиън Лилард реализира 34 точки за домакините, които загубиха всяка от четвъртите, макар и не с много. Те изоставаха с 83:92 преди последната част, в която вкараха първите 5 точки, но след серия от 23:4 Индиана дръпна със 115:92 и всичко бе ясно.