Джамал Мъри приключи сезона на ЛА Лейкърс, след като донесе още една победа на Денвър, този път със 108:106 и шампионите затворита серията с 4-1.

Гардът, който вкара със сирената в мач №2, сега реализира отново от средно разстояния 4 секунди преди края, за да осигури триумфа в една наистина голяма битка, в която завърши с 32 точки.

Никола Йокич добави 25, 20 борби и 9 асистенции, а Майкъл Портър вкара 26, за да могат шампионите да стигнат до сблъсък с Минесота в следващия етап от плейофите.

ЛеБрон Джеймс реализира 30 точки за Езерняците, от които 20 през второто полувреме, а освен това добави 9 борби и 11 асистенции, но това не бе достатъчно. Антъни Дейвис получи контузия в рамото в началото на второто полувреме и макар и да продължи да играе, не бе фактор до края.

Калифорнийци наваксаха пасив от 6 точки в последната част и поведоха при 89:87 след серия от 8-0. След 95:95 имаше още 3 равенства, последното при 106:106, след което дойде новият момент за Мъри. Голямото предимство на Денвър бе от тройката – 16 от 38 или 42% успеваемост, докато гостите бяха едва 10 от 35 за 28,6%.

В други мач на Запад Оклахома Сити довърши Ню Орлиънс и след 97:89 продължава напред след 4-0. Така Гръмотевиците спечелиха плейофна серия за първи път от 2016-а година, когато в отбора все още бяха Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук.

Гостите губеха със 75:80 в последната четвърт, но направиха серия от 18:2, за да поведат с 93:82 3 минути преди края, което бе и решаващото. Шей Гилджъз-Аликзандър и Джейлън Уилямс вкараха по 24 точки за победителите, които в следващия кръг чакат победителя от ЛА Клипърс и Далас, които са при 2-2 в момента.

На Изток Бостън дръпна с 3-1 срещу Маями след 102:88 като гости и 38 точки на Дерик Уайт. Притеснението при Келтите е свързано обаче с Кристапс Порзингис, който напусна през първото полувреме с контузия в прасеца, като тепърва предстоят тестове, които трябва да установят колко сериозна е травмата.