Лос Анджелис Лейкърс логично и очаквано уволни треньора Дарвин Хам няколко дни след отпадането на тима от Денвър в първия кръг на плейофите на НБА.
Наставникът имаше договор за още два сезона, като се задържа именно толкова начело на Езерняците, но се заговори, че още през февруари е загубил играчите.
Хам записа баланс от 90-74 през редовния сезон и 9-12 в плейофите, до които на два пъти стигна през плей-ин турнира. И ако през миналия сезон калифорнийци все пак стигнаха до финала на конференцията, през този отпаднаха рано-рано.
През декември той изведе състава да триумф в първия Вътрешен турнир през кампанията, но това със сигурност ще бъде твърде малка утеха за многобройните фенове на организацията.
„Ние оценяваме високо усилията на Дарвин Хам и отчитаме неговите постижения през последните два сезона. Благодарим му за всичко и макар и решението да не бе лесно, след направения анализ преценихме, че това е най-доброто за отбора” заяви генералният мениджър Роб Пелинка.
ЛеБрон Джеймс, който има опция за още година от договора си, се очаква да я активира, въпреки че след поражението от Нъгетс в последния мач обяви, че не е наясно с бъдещето си. При всяка от четирите загуби от Денвър, Лейкърс имаха двуцифрен аванс, който обаче неизменно губеха.
Антъни Дейвис също бе на ниво, но се очаква да има промени в състава, вероятно най-вече свързани с раздяла с ДиАнджело Ръсел, който отново не бе убедителен.








Великобритания освободи двама от шестимата българи, шпионирали за Русия
В "Операция История" на 12 юли от 16:30 часа: Какви са връзките между българите и хазарите?
Новолуние в Рак наближава – какво ще донесе на вашия зодиакален знак
AI чатботовете спестяват хиляди часове работа, но можем ли да им се доверим?
В Гърция: Синът на Весела Лечева е ударил фатално главата си в джет
Спасиха жена, взета за заложник в супермаркет
Duster се превърна в малък Patrol
Мъск млъкна - и Tesla тръгна нагоре
Триредови радиатори: Има ли полза от тях?
Hyundai патентова радикална технология срещу кражби на коли
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC 329
Дрейк заложи 1 милион долара за победа на Конор Макгрегър на UFC 329
Без компромиси на кантара, без милост на ринга – SENSHI 32 Grand Prix бойците показаха амбиция
Двама българи ще спорят на репешажите на Европейското по борба
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментар02:20 | 4 май 2024 г.
00:50 | 4 май 2024 г.
Напиши коментар