Кливланд допълни голямата осмица в НБА, след като спечели срещу Орландо със 106:94 и затвори серията с 4-3 победи.

Кавалиърс триумфираха в серия за първи път от 2018-а, когато в отбора все още бе ЛеБрон Джеймс и ще играе с Бостън в следващия етап.

Донован Мичъл поведе победителите с 39 точки, а тимът направи забележителен обрат, след като изоставаше с 18 точки през първото полувреме.

„Омръзна ми да губя в първия кръг. Работихме наистина здраво и просто не исках сезонът ни да приключи по този начин“ заяви Мичъл, който в предишния мач наниза 50, но тимът му загуби. Докато играеше за Юта той също нямаше много поводи за радост.

Меджик поведоха с 47:29 в средата на втората четвърт, но разликата падна до 10 на почивката, а след 33:15 в третата част домакините се откъснаха. Това бе най-големият обрат в 7-и мач от 1997-а година.

Карис Левърт помогна с 15 точки, Макс Струс добави 13, а Еван Мобли се отчете с 11, 16 борби и 5 чадъра. За Орландо Паоло Банкеро вкара 38, но Франц Вагнер разочарова едва с 6 при 1 от 15 от игра, а Джейлън Съгс бе 2 от 13 за само 10 точки.