Куцукащият Лука Дончич поведе Далас към равенство в серията срещу Оклахома Сити Тъндър.

Словенецът, който играе с разтежение в дясното коляно, завърши с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции, а тимът му нанесе първа загуба на Гръмотевиците в плейофите и след 119:110 изравни на 1-1 в серията. Следващите два мача са в Тексас.

„Това бе един от най-трудните мачове, които съм играл. Боря се здраво и правя най-доброто, което мога, за да може отборът ми да спечели“ заяви Дончич, който реализира 11 от 21 стрелби от игра.

Кайри Ървинг остана само с 9 точки и 11 асистенции, но Пи Джей Уошингтън наниза 29 за победителите, от които 7 тройки. Тим Хардауей се включи със 17 точки от пейката, а Мавс отбелязаха 18 изстрели от дистанция срещу 10 за домакините.

Далас дръпна с 13:2 в началото и на почивката водеше с 68:62, като водеше при тройките с 12-6. В третата част Оклахома Сити поведе за първи път при 72:71, но тексасци си върнаха предимството и се откъснаха с 99:85, като водеха с 99:89 преди последната част.

В нея домакините вкараха първите 6 точки, но след това гостите вкараха 5, а след забивка на Уошингтън поведоха със 112:101 4 минути преди края и след това запазиха предимството си.  Шей Гилджъз-Аликзандър вкара 33 за Тъндър.