Баскетболистите на Спартак Плевен доведоха нещата до решаващ 5-и мач в серията срещу Рилски Спортис в полуфиналите на Националната Баскетболна Лига.

Плевенчани спечелиха драматично с 83:81 и и след 2-2 всичко ще се реши в последния мач в Самоков в петък.

И този мач предложи голяма битка, като във втората част гостите успяха да дръпнат с 10 точки, но все пак домакините съумяха да стопят пасива си до само 4 точки на почивката.

След паузата никой не успяваше да се откъсне сериозно. В края домакините съумяха да дръпнат с няколко точки, но тройки на Алекс Симеонов и Джо Лоусън оставиха интригата.

Станимир Маринов пропусна един наказателен 18 секунди до сирената и Рилски получи шанс при пасив от 2 точки. Майкълин Скот проби в последните секунди и след това отклони към свободния в ъгъла Деян Карамфилов, който стреля за победата от тройката, но пропусна и Спартак оцеля.

Талиб Занна завърши с 26 точки и 13 борби за победителите, а по 14 точки вкараха Ники Стоянов и Константин Тошков. Алекс Симеонов записа 20 точки и 11 овладени топки за гостите.