Кайри Ървинг се развихри в началото, а Лука Дончич в края, за да може Далас Маверикс да удари Минесота със 108:105 в първия мач от финала на Запад в НБА.

Тексасци водят  с 1-0 в серията и вече имат домакинско предимство, като вторият двубой отново ще бъде в залата на Вълците.

Кайри вкара 24 от своите 30 точки през пърното полувреме, след което словенецът наниза 15 само в последната четвърт, за да завърши с 33. Измъчван от болки в коляното и пазен от Джейдън Макдениълс, Лука пропусна 12 от първите си 19 стрелби, преди в последната част да вкара серия трудни опити.

Далас доминираше в правоъгълника с 62-38 точки, което компенсира проблемите от дистанция, след като тимът вкара едва 6 тройки от 25 опита. Дончич вкара бързи 7 точки в рамките на 63 секунди в последната част, за да даде началото на сериято т 13:0,  която изведе отбора напред при 97:89.

Минесота обърна до 102:98 след  което обаче Маверикс вкараха 8 поредни точки, а домакините изпуснаха 2 стрелби и направиха 3 грешки преди Наз Рийд да направи добавка за 106:104 само 10 секунди преди края. Кайри обаче вкара два наказателни, а след това домакините се забавиха и въпреки че Майк Конли бе фаулиран при опит отдалеч, до края имаше само 1 секунда. Той проусна втория си опит, а след това и третия, но Вълците не стигнаха до изстрел за равенството.

Домакините вкараха 18 тройки, но стреляха лошо като цяло – само 42,7%. Карл-Антъни Таунс бе едва 6 от 20 за 16 точки, а Антъни Едуардс вкара 19 при 6 от 16. Те загубиха и борбата с 40-48, което също бе странно.