Панатинайкос се завърна на финала в Евролигата за първи път от 2011-а година, след като победи Фенербахче със 73:57 и стигна до битката за титлата.

Гръцкият тим изигра много силен мач в защита и бе по-постоянният в представянето си, като логично спечели.

Детелините започнаха силно и дръпнаха с 12:0, но постепенно във втората част Фенербахче се подобри и разликата падна до 38:36 на почивката.

Турският тим обаче продължи да бъде силно непостоянен в играта си. При 51:50 Фенерите пропуснаха 2 възможности да поведат, след което разликата се вдигна на 6 преди последния период, в който Фенербахче вкара едва 7 точки и логично загуби.

Матиа Лесор водеше победителите със 17 точки и 10 борби, Кендрик Нън добави 14, а Джериан Грант още 13 точки за успеха, който дойде въпреки 17 грешки. Фенерите стреляха слабо и като цяло в нападение бяха много зле.